ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ГРОМАДИ!

Дата: 10.04.2023 08:41

Напередодні Великодня та поминальних днів на кладовищах Калинівської територіальної громади населенням масово використовуються штучні пластмасові квіти, вінки та інші ритуальні товари, виготовлені з пластику, що є величезною проблемою для екології та надзвичайно шкідливим явищем для природи та здоров’я людини.

Закликаємо не купувати пластикові квіти та вінки та нагадуємо, що у наслідок спалювання цих виробів з пластику відбувається великий викид канцерогенів в атмосферу. Крім того, час розкладу пластику та паперу, просоченого парафіном, дуже тривалий, їхня переробка є практично неможливою через складність встановлення типу пластика, так як квіти (вінки) виготовляються з різних видів штучних матеріалів.

З метою зменшення кількості  відходів та їх негативного впливу на навколишнє природне середовище, просимо обмежити використання на кладовищах громади пластикових та інших штучних квітів, альтернативою яким можуть бути живі квіти висаджені в грунт, газонна трава та сухоцвіти.

Великдень – це свято життя, тому церковники радять приносити на могилу живі квіти.

З повагою,

Калинівська селищна рада