єВідновлення

Що таке єВідновлення?

єВідновлення — це грошова допомога від держави для власників житла, пошкодженого або зруйнованого через бойові дії. Відправити заяву про отримання виплати можна в застосунку Дія

Пошкоджене житло

Кошти надаються, якщо житло:

• ☑️ пошкоджене через бойові дії після 24 лютого 2022 року;
  • ☑️ підлягає відновленню;
  • ☑️ розміщене на неокупованій території, де не ведуться активні бойові дії;
  • ☑️ не було відремонтоване самостійно.

Типи житла:

• квартири;
  • приватні будинки;
  • кімнати або інші житлові приміщення.

На що можна витратити виплату

На будівельні матеріали чи замовлення ремонтних послуг від підрядників, які є учасниками програми єВідновлення впродовж 12 місяців після отримання.

Як отримати допомогу?

1️⃣ Подайте заявку на послугу Пошкоджене майно в застосунку Дія. Якщо робили це раніше, повторно не потрібно.

2️⃣ Відкрийте рахунок єВідновлення в банку.

3️⃣ Подайте заявку на виплату через Дію.

4️⃣ Дозвольте огляд майна для встановлення суми компенсації комісією місцевої влади.

5️⃣ Дочекайтеся внесення рішення в Реєстр пошкодженого та зруйнованого майна.

6️⃣ Отримайте гроші на картку єВідновлення.

Інструкція за посиланням: https://youtu.be/fpzyN53rugw.

Детальна інформація: https://erecovery.diia.gov.ua/damaged.html.

Зруйноване житло

Кошти надаються, якщо житло:

• ☑️ зруйновано через бойові дії після 24 лютого 2022 року;
  • ☑️ не підлягає відновленню;
  • ☑️ розміщене на території, що не була окупована до 24 лютого 2022 року;
  • ☑️ має власника.

Що потрібно знати про отримання допомоги:

1. Програма компенсації відбуватиметься у два етапи. Перший — отримання сертифіката на придбання нової домівки. Другий — грошові виплати на самостійну відбудову. Ви можете отримати або сертифікат, або кошти на будівництво.

2. Компенсація у вигляді сертифіката. Компенсація надається за зруйноване житло, яке неможливо відновити. Сертифікат дає змогу придбати нову домівку.

3. Суму сертифіката розраховує комісія. Спеціальна комісія розглядає заяву та аналізує отриману інформацію. Суму сертифіката розраховують за формулою, затвердженою Кабміном. Ознайомитись із формулою можна тут.

4. Компенсація у вигляді грошової виплати. Якщо вам не підходить сертифікат, згодом зможете отримати грошову виплату на будівництво. Виплати надаватимуть власникам зруйнованих приватних будинків, які планують самостійну відбудову. Заяву в такому разі треба подати, коли розпочнеться другий етап програми.

На що можна витратити виплату

На придбання або побудову нового житла.

Як отримати допомогу?

1️⃣ Подайте повідомлення про зруйноване майно в застосунку чи на порталі Дія, якщо не подавали раніше.

2️⃣ Подайте заяву про виплату за зруйноване майно в застосунку.

3️⃣ Дочекайтеся отримання сертифіката.

Інструкція за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=e_b0crGMfKw.

Детальна інформація: https://erecovery.diia.gov.ua/destroyed.html.

12 Лютого, 2024 р., 17:01
ЯК ОТРИМАТИ СЕРТИФІКАТ ЗА ЗРУЙНОВАНЕ ЖИТЛО ВІД ДЕРЖАВИ?
18 Травня, 2023 р., 16:46
Рішення Виконавчого комітету Калинівської селищної ради Броварського району Київської області №79 від 18 травня 2023 року "Про утворення комісії з розгляду  питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України"
10 Березня, 2022 р., 15:39
Розпорядження №24 від 10.03.2022 року "Про створення комісії з обстеження житла, зруйнованого (пошкодженого) внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненою збройною агресією Російської  на території Калинівської територіальної громади"