Податкові новини Київщини
Благодійна допомога і податки: правила для волонтерів
У період воєнної агресії тисячі громадян України добровільно долучилися до волонтерської діяльності. При цьому виникає закономірне питання: чи потрібно фізичним особам — благодійникам, внесеним до Реєстру волонтерів, подавати декларацію про майновий стан і доходи?
Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що відповідно до підпункту «б» підпункту 165.1.54 статті 165 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума (вартість) благодійної допомоги, отриманої фізичними особами — благодійниками, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації (далі — Реєстр волонтерів), відповідно до положень Закону України від 05.07.2012 № 5073-VI «Про благодійну діяльність та благодійні організації».
Ця пільга застосовується щодо допомоги, спрямованої на підтримку осіб, визначених у підпунктах «а» та «в» підпункту 165.1.54 ПКУ — як безпосередньо таким особам, так і через уповноважені державні органи, серед яких: Міністерство оборони України, Національна гвардія України, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки України, Державна прикордонна служба України, Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція України, Управління державної охорони України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, а також інші військові формування, створені відповідно до законодавства, їх з’єднання, частини, підрозділи, установи чи організації, які фінансуються з державного бюджету.
Зазначена благодійна допомога не підлягає оподаткуванню в межах фактично використаних сум на визначені цілі, а також у частині документально підтверджених витрат благодійників, пов’язаних із наданням такої допомоги.
Важливо: звільнення діє у звітному році перед внесенням до Реєстру, у році внесення, а також у звітних податкових роках, наступних після року внесення фізичної особи до Реєстру волонтерів, але не пізніше 31 грудня року, наступного за роком, в якому завершено проведення антитерористичної операції та/або припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан в Україні, та/або завершено здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.
Коли подавати декларацію?
Фізичні особи — платники податку на доходи фізичних осіб подають податкову декларацію про майновий стан і доходи згідно з вимогами ст. 179 ПКУ. Відповідно до п. 179.1 ПКУ, подання Декларації є обов’язком платника у випадках, прямо передбачених Кодексом.
Разом з тим, п. 179.2 ПКУ визначає ситуації, коли цей обов’язок вважається виконаним і Декларація не подається. Зокрема, це стосується випадків, коли фізична особа отримувала:
· доходи, у тому числі іноземні, які згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
· доходи виключно від податкових агентів, незалежно від їх виду чи розміру.
У разі якщо платник податку зобов’язаний подавати Декларацію згідно з іншими нормами ПКУ, у ній необхідно відображати всі доходи, у тому числі зазначені у п. 179.2 ПКУ.
Отже, фізична особа — благодійник, внесена до Реєстру волонтерів, подає декларацію лише за умови, що цього вимагають інші положення ПКУ. Якщо отримано лише цільову благодійну допомогу і доходи від податкових агентів, декларація не подається.
Дотримання цього порядку забезпечує правомірне застосування пільг та уникнення непорозумінь.
Матеріали за посиланням:
https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/905484.html
ГУ ДПС у Київській області
Новини ДПС:
ДПС зафіксувала у травні 2025 року рекордні виторги та кількість чеків, проведених через РРО
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
Підписатись на сторінку Ютуб ГУ ДПС у Київській області
https://youtube.com/channel/UCorQvlqMpj1Tnvz35Mgg6g?si=5OtBBEN5G8bh3q7f
Київщина: бізнес дедалі активніше переходить на сучасні форми розрахунків
Сучасний бізнес — це не лише якість продукції чи послуг, а й прозорість фінансових операцій. На Київщині підприємці дедалі активніше переходять на використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та програмних РРО (ПРРО), що забезпечує відкритість грошових потоків і створює рівні умови конкуренції.
Податкова служба Київської області інформує станом на 1 червня поточного року в регіоні обліковується 51560 РРО/ПРРО — це на 6054 одиниці більше, ніж за відповідний період минулого року, що становить +13,3% приросту.
Із загальної кількості: 39724 — це ПРРО (77%) та 11836 — класичні РРО (23%). У порівнянні з січнем - травнем 2024 року кількість ПРРО зросла на 7736 одиниць (+24,2%), а кількість РРО зменшилась на 1682 одиниці (–12,4%).
Ці цифри свідчать про чітку тенденцію: бізнес дедалі частіше обирає гнучкі, цифрові рішення та зручність використання програмних РРО. Цифровізація розрахункових операцій — це не лише відповідь на сучасні виклики, а й індикатор готовності працювати прозоро та в межах правового поля.
Фахівці ГУ ДПС у Київській області систематично проводять роз’яснювальну роботу, допомагають бізнесу адаптуватися до нових вимог, організовують семінари, індивідуальні консультації та онлайн-зустрічі.
Сучасний підхід до адміністрування податкових процесів на Київщині базується на партнерстві та сервісності. Відкрита комунікація між податковою службою та бізнесом забезпечує високий рівень довіри та сприяє зниженню ризиків ухилення від оподаткування.
Разом ми формуємо прозоре, цифрове економічне середовище, що сприяє стабільному розвитку регіону.
Матеріали за посиланням:
https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/905486.html
Кому та на яких умовах надається податкова знижка: основні обмеження за ПКУ
Повернення частини податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) завдяки податковій знижці — одна з можливостей, якою щороку користуються сотні тисяч українців. Але далеко не всі знають, що при її застосуванні є низка важливих обмежень, які чітко регламентує Податковий кодекс України (ПКУ).
Щоб не втратити право на знижку та отримати очікуване повернення коштів, варто уважно ознайомитися з цими правилами.
Хто має право на податкову знижку?
Головне управляння ДПС у Київській області наголошує, що передусім, податкова знижка надається лише резидентам України. Це чітко визначено у підпункті 166.4.1 ст. 166 ПКУ. Зокрема, право мають:
· особи з реєстраційним номером облікової картки платника податків (РНОКПП);
· особи, які з релігійних переконань відмовились від РНОКПП, але офіційно заявили про це у податковій та мають відповідну відмітку у паспорті.
На яку суму можна отримати податкову знижку?
Як зазначено у підпункті 166.4.2 ст. 166 ПКУ, загальна сума податкової знижки не може перевищувати розмір вашого річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, зменшеного відповідно до п. 164.6 ПКУ.
І ось що передбачає п. 164.6 ПКУ:
Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на:
· суму страхових внесків до Накопичувального фонду;
· обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду (якщо такі внески здійснюються за рахунок зарплати працівника);
· суму податкової соціальної пільги (за наявності).
Якщо заробітна плата протягом року оподатковувалась за різними ставками ПДФО, сума знижки визначається за спеціальним алгоритмом:
1. розраховується частка доходів за кожною ставкою;
2. від загальної суми доходу віднімаються дозволені витрати (пп. 166.3.1–166.3.9 ПКУ);
3. для кожної ставки окремо визначається сума податку, яка мала б бути сплачена;
4. сума ПДФО, що підлягає поверненню, — це різниця між фактично сплаченим податком та розрахованим.
Виняток — пп. 166.4.4 ПКУ, коли до знижки включаються витрати, передбачені для доходів у вигляді дивідендів (тут діють окремі правила).
Чи можна перенести право на податкову знижку?
Ні. Якщо ви не подали декларацію про доходи та не скористалися правом на знижку до 31 грудня року, що настає за звітним, право на цю знижку втрачається (п. 166.4.3 ПКУ). Перенести це право на майбутні роки не дозволяється.
Подати декларацію на податкову знижку зручно через Електронний кабінет платника: https://cabinet.tax.gov.ua
Матеріали за посиланням:
https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/905483.html
ГУ ДПС у Київській області
Новини ДПС:
ДПС зафіксувала у травні 2025 року рекордні виторги та кількість чеків, проведених через РРО
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
Підписатись на сторінку Ютуб ГУ ДПС у Київській області
https://youtube.com/channel/UCorQvlqMpj1Tnvz35Mgg6g?si=5OtBBEN5G8bh3q7f
Партнерство для розвитку: робоча зустріч у Броварському районі
У сучасних умовах фінансова стійкість територіальних громад — це не лише основа добробуту місцевих мешканців, а й запорука стабільного розвитку держави в цілому. Саме тому побудова ефективної взаємодії між податковими органами, органами місцевого самоврядування та Київською обласною військовою адміністрацією залишається для податкової служби Київщини одним із пріоритетів.
Цього разу спільна робоча зустріч відбулася з головами територіальних громад Броварського району, у якій взяли участь фахівці Головного управління ДПС у Київській області на чолі з керівником Олександром Двірком.
Захід відбувся під головуванням заступниці голови Київської ОВА Наталії Погребної за участі керівників Головного управління Держгеокадастру у м. Києві та Київській області, Північного офісу Держаудитслужби, Броварської РДА.
Як зазначив у своєму виступі Олександр Двірко, протягом перших чотирьох місяців 2025 року до бюджетів громад Київщини вже надійшло близько 9 мільярдів гривень, що на 125% більше порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Додатково громади області отримали понад 1,8 мільярда гривень.
Внесок громад Броварського району — більш ніж вагомий: до їх бюджетів за цей період надійшло 1 мільярд 273 мільйони гривень, що складає понад 14% загального обсягу надходжень по області. Ба більше, розпис доходів місцевих бюджетів по податках, які адмініструє ДПС, виконано всіма громадами району.
Очільник податкової служби Київщини подякував керівникам громад за високі результати у наповненні бюджетів та наголосив на готовності податкової служби бути надійним партнером у подальшій спільній роботі.
Питання системної взаємодії було продовжене у виступі в.о. заступника начальника ГУ ДПС у Київській області Олени Стичінської. Вона підкреслила, що створення прозорих умов для розвитку бізнесу громад — один з ключових напрямів роботи податкової служби.
Учасники зустрічі наголосили, що в сучасних умовах лише прозорий бізнес-клімат, чіткі правила гри та відповідальне адміністрування податків здатні створити передумови для подальшого економічного зростання регіону.
Матеріали за посиланням:
https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/905485.html
ГУ ДПС у Київській області
Новини ДПС:
ДПС зафіксувала у травні 2025 року рекордні виторги та кількість чеків, проведених через РРО
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
Підписатись на сторінку Ютуб ГУ ДПС у Київській області
https://youtube.com/channel/UCorQvlqMpj1Tnvz35Mgg6g?si=5OtBBEN5G8bh3q7f