Завершилась серія публічних консультацій щодо Стратегії розвитку Калинівської селищної територіальної громади через нові цифрові методики
У Калинівській селищній територіальній громаді завершилась 2-дена сесія публічних консультацій з метою напрацювання ідей проєктів/заходів, пропозицій до майбутнього Плану заходів, спрямованих на практичну реалізацію цілей і завдань Стратегії розвитку Калинівської селищної територіальної громади до 2027 року, а також аналізу потреб і ресурсних можливостей громади щодо запуску екологічних проєктів.
До участі у заходах долучились жителі і жительки, посадові особи Калинівської селищної ради, старости старостинських округів, депутати селищної ради. Протягом двох днів було опрацьовано три стратегічних цілі (ефективний розвиток громади, соціальне забезпечення в громаді та екологічне та безпекове підґрунтя розвитку громади) та близько 50 завдань до них. Як частина відкритої дискусії, відбулась паралельна робота у малих групах в форматі очної (офлайн) сесії стратегічного планування із використанням інноваційної методики CivicLab Ради Європи методу DIY4Change. Загалом було надано 185 пропозицій, які розподілились за категоріями завдань та місцевих політик.
На другому етапі учасниками та учасницями було обговорено та визначено реалістичність впровадження напрацьованих ними пропозицій за визначеними заздалегідь критеріями, які характеризують подальший вплив пропозицій та очікуваних результатів на збільшення підприємницької/громадської активності, розширення кола людей, що втілюють заходи тощо.
Із 185 напрацьованих пропозицій на реалістичність було оцінено 183, з яких:
- 131 (71,6%) виявились реалістичними;
- 49 (26,8%), такі, що можливо реалізувати за певних умов;
- 3 (1,6%) не реалістичні.
Найбільше реалістичних пропозицій виявилось в категоріях Безпека, Архітектура, містобудування, Екологія, Економіка та інвестиції.
Після завершення фази оцінки пропозицій на реалістичність учасникам було запропоновано перейти до третьої фази групової роботи з визначення термінів (2025-2027 роки) і черговості (за шкалою від 1 до 5) реалізації кожного заходу. Окрім того у цій фазі учасники визначили очікуваний результат кожного запропонованого заходу.
Всього було опрацьовано 130 реалістичних пропозицій, та додатково 49, що можливо реалізувати за певних умов. Їх реалізацію було заплановано наступним чином:
- 2025 рік - 52,3% пропозицій;
- 2026 рік – 30,0% пропозицій;
- 2027 рік - 17,7% пропозицій.
Після завершення цього етапу результати роботи всіх груп були презентовані у вигляді візуалізованого плану заходів із реалізації цілей і завдань Стратегії загалом та в розрізі років. Його обговорення дозволило сформувати низку зауважень та пропозицій щодо рівномірного часового розподілу навантаження на відповідальні відділи органу місцевого самоврядування та зміну пріоритетності, які були винесені в групи для дискусії та остаточного визначення плану.
Напрацювання цієї сесії будуть враховані у кінцевому варіанті документу Стратегії та, як результат, знайдуть відображення у цільових програмах, які відповідають визначеним політикам. Найближчим часом проєкт Стратегії буде опубліковано у відкритому доступі і кожен зможе ознайомитися з документом та надати свої рекомендації та зауваження.
Діяльність проводиться ГО «Луганський осередок ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» в рамках проєкту «Відновлення та розвиток Калинівської селищної територіальної громади Київської області через посилення екологічної складової в процесі стратегічного планування» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
#ФондВідродження
#CivicLab
ГО «Форум розвитку громадянського суспільства»