Про утилізацію неякісного посівного матеріалу

Дата: 03.06.2024 11:29
Кількість переглядів: 34

Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області нагадує про утилізацію насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі, кормові та інші цілі, та садивного матеріалу, який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень або в інших цілях. Знищенню підлягають залишки насіння, яке втратило свої посівні якості, та не може бути використане на посів чи переробку для худоби, продовольчі цілі,так як оброблене протруйниками.

         Відповідно до ст. 17 Закону України «Про насіння та садивний матеріал» насіння, яке не може бути використане на продовольчі, кормові та інші цілі, а також садивний матеріал, що не може бути використаний для створення багаторічних насаджень та підлягає вилученню з обігу з послідуючим фізичним знищенням. Насіння та/або садивний матеріал підлягає знищенню шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної або іншої обробки під наглядом посадової особи територіального органу Держпродспоживслужби (інспектора), який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері насінництва та розсадництва, коштом власника насіння та/або садивного матеріалу.

         Порядок знищення насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі, кормові та інші цілі, та садивного матеріалу, який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень або в інших цілях, затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 грудня 2018 року № 613. У разі прийняття рішення про необхідність знищення насіння та/або садивного матеріалу власник цього насіння та/або садивного матеріалу направляє заяву до відповідного територіального органу Держпродспоживслужби. У триденний строк після отримання заяви від власника насіння Інспектор повідомляє про час та місце знищення місцеву державну адміністрацію або орган місцевого самоврядування, на території якої (якого) заплановано здійснення знищення насіння та/або садивного матеріалу.

       Інспектор до знищення насіння та/або садивного матеріалу зобов'язаний:

1) здійснити візуальний огляд насіння та/або садивного матеріалу, за яким ініційовано знищення;

2) провести відеофіксацію (фотофіксацію) знищення;

3) за зверненням власника встановити можливість самостійного знищення насіння та/або садивного матеріалу власником за місцем його зберігання та/або необхідність направлення насіння та/або садивного матеріалу на знищення до підприємства, яке відповідає вимогам статті 19 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції».

       За фактом знищення насіння та/або садивного матеріалу інспектор територіального органу Держпродспоживслужби складає акт знищення насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі, кормові та інші цілі, та садивного матеріалу, який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень або в інших цілях , у чотирьох примірниках, які мають однакову юридичну силу, - по одному для територіального органу Держпродспоживслужби; власника насіння та/або садивного матеріалу, що знищено; підприємства, що здійснювало знищення (у разі залучення); державної адміністрації або місцевого органу самоврядування (за необхідності). До акта долучається копія заяви як невід’ємна його частина.

 

 

 

Головний спеціаліст

 відділу контролю в сфері насінництва

 та розсадництва та якості зерна

ГУ Держпродспоживслужби в Київській області                                      Симоненко Т.В.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь