Проект «Мрія»: захистимо інформаційне поле України від російської пропаганди

Дата: 27.12.2023 16:40

Проект «Мрія»: захистимо інформаційне поле України від російської пропаганди

Російська пропаганда та дезінформація є серйозною загрозою для України. Вона поширюється через різні канали, включаючи Інтернет, соціальні мережі та традиційні ЗМІ. Мета пропаганди - вплинути на громадську думку та дестабілізувати ситуацію в Україні.

Проект «Мрія» https://mriya.social/ - це ініціатива, яка об'єднує зусилля волонтерів та департаменту Кіберполіції України у боротьбі проти російської пропаганди та дезінформації. Проект було запущено у 2022 році, на початку російського вторгнення в Україну.

Мета проекту - протидіяти поширенню російської пропаганди та дезінформації в Україні та світі. Для цього проект використовує такі інструменти:

• Блокування російських пропагандистських сайтів та каналів у соціальних мережах.
  • Створення та поширення правдивої інформації про війну в Україні.
  • Просвітницька робота серед населення про методи російської пропаганди та дезінформації.

Проект «Мрія» працює за принципом краудсорсингу. Волонтери можуть повідомляти про російські пропагандистські сайти та канали, які вони виявили. Ця інформація потім перевіряється Кіберполіцією України, і, якщо вона підтверджується, сайти або канали блокуються.