ПІДТРИМКА ВПО ПІД ЧАС ВІЙНИ: ЗМІНИЛИСЯ ПРАВИЛА ПРИЗНАЧЕННЯ ДЕРЖАВНИХ ВИПЛАТ – БРИФІНГ КОВА (ВІДЕО)

Дата: 21.07.2023 09:11

Відбулися зміни у правилах призначення виплат ВПО. Вони передбачені постановою КМУ «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб» № 709, прийнятою 11 липня 2023 року. Про державну підтримку переселенців розповів під час брифінгу директор Департаменту соціального захисту населення КОВА Ігор Мещан.

«Метою державної політики є забезпечення підтримкою внутрішньо переміщених громадян, а також допомога їм в адаптації до нових умов життя. Завдяки ухваленій постанові уточнено параметри надання цієї підтримки. Держава фокусується на допомозі тим, хто найбільше цього потребує», – зауважив Ігор Мещан.

Так, з 1 серпня допомога продовжується автоматично на один шестимісячний період для ВПО, які вже отримували допомогу на проживання, за винятком тих, які:

• перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально;
  • повернулися до покинутого місця проживання;
  • відбувають покарання в місцях позбавлення волі.

Для тих ВПО, які вперше звернуться по отримання допомоги після 1 серпня, вона може бути призначена якщо: середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача не перевищує розміру 4 розмірів мінімальної зарплати  або у складі сім’ї є діти з інвалідністю, особи з інвалідністю чи особи працездатного віку, які доглядають за дітьми до досягнення ними шестирічного віку (включно),  або громадяни мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними.

Для забезпечення адресності допомоги, доцільності її надання, при призначенні враховуватимуться всі статки членів сім’ї.

Допомога призначається внутрішньо переміщеним особам:

• які перемістилися з територій, включених до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, затвердженого Мінреінтеграції;
  • у яких житло зруйноване або непридатне для проживання, інформація про яке внесена до Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
  • дитині, яка народилася у внутрішньо переміщеної особи, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про ВПО.

Якщо у складі сім’ї, якій призначено допомогу, відбулися зміни, розмір допомоги перераховується.

Крім того, з 1 вересня виплата допомоги припиняється внутрішньо переміщеним особам, які:

• придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років (крім авто, придбаних волонтерами та переданих на потреби оборони країни);
  • придбали на суму більше 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
  • мають на депозитному банківському рахунку кошти в загальній сумі понад 100 тис. грн;
  • придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг) та банківських металів на загальну суму більше 100 тис. грн;
  • мають у власності житло, яке не розташоване на територіях, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї.

Перевіряє інформацію щодо майнового стану кожної особи Міністерство фінансів. За результатами верифікації Разом із Держприкордонслужбою уточнюється перебування громадянина за кордоном. Для перепризначення допомоги на проживання принциповим є факт тривалої відсутності особи в межах України.