Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад "Школа мистецтв" Калинівської селищної ради Броварського району Київської області

Дата: 02.12.2021 13:02

Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад «Школа мистецтв» Калинівської селищної ради Броварського району Київської області (далі школа) належить до системи освіти у сфері культури та має статус позашкільного навчального закладу і є початковою ланкою спеціалізованої мистецької освіти. Була реорганізована в результаті реформи децентралізації з комунального закладу Броварської районної ради «Школа естетичного виховання (Дитяча школа мистецтв)» 1 січня 2021 року.

Свою діяльність школа здійснює відповідно до:

Конституції України; закону України «Про місцеве самоврядування»; закону України «Про освіту»; закону України «Про позашкільну освіту»; закону України «Про культуру»; Положення «Про мистецьку школу»; та інших відповідних нормативно – правових актів законодавства України.

Школа діє на підставі Статуту та взаємодіє з усіма локальними, регіональними та загальнодержавними інститутами.

Школа має розгалужену організаційну структуру, налічує дві філії: Великодимерської селищної ради; Зазимської сільської ради.

Філія Великодимерської селищної ради функціонує на підставі договору «Про співробітництво між громадами». Філія охоплює шість сіл: смт Велика Димерка; с. Богданівка; с. Тарасівка; с. Рудня; с. Шевченково; с. Бобрик.

Філія Зазимської сільської ради функціонує на підставі договору «Про співробітництво між громадами». Філія охоплює три села: с. Зазим'я; с. Пухівка; с. Літки.

Школа – середовище творчого розвитку особистості, основа підготовки професійного митця та активний учасник культурно – мистецького життя громад.

Фото без опису В школі працюють відділення:

• музичне відділення (фортепіано, скрипка, гітара, бандура, домра, баян, акордеон, саксафон, сопілка, блок флейта, електрогітара, ударні інструменти)                                          -  25 викладачів;
  • Фото без описуФото без описуФото без опису
  • хореографічне  відділення                     -  6 викладачів; 6 концертмейстерів;
  • відділення образотворчого мистецтва       -  8 викладачів;
  • Фото без опису
  • відділення сольного співу                           -  9 викладачів.
  • Фото без опису

На сьогоднішній день в школі працює 54 фахових викладача, з них мають вищу категорію - 8 викладачів і звання «старший викладач» - 3 викладачі.

Оплата праці педагогічним працівникам здійснюється відповідно до тарифного розряду та тарифної ставки кожного фахівця.

Станом на сьогодні загальна кількість учнів 720.

З них навчається на відділах:

• музичне відділення – 184 учня;
  • хореографічне відділення – 212 учнів;
  • відділення образотворчого мистецтва – 242 учня;
  • відділення сольного співу – 82 учня.

В Калинівській громаді охопленні мистецькою освітою – 267 дітей.

На підставі рішення сесії Калинівської селищної ради від 24.12.2020 р. № 106/03-VIII встановлено розмір плати за навчання в школі. В середньому вона складає – 230,00 грн. за місяць. З метою створення сприятливих умов для розвитку, підтримки, стимулювання творчо обдарованих дітей та на підставі вище вказаного рішення встановлені пільгові категорії учнів. Загалом на пільговій основі навчаються 194 учня: 149 учнів – безкоштовно, 45 учнів з оплатою 50%.

Для здійснення внутрішнього моніторингу та оцінки якості надання освітніх послуг проводяться по закінченню семестру та навчального року академічні концерти та контрольні уроки в кожному класі.

З метою створення повноцінного середовища для творчого розвитку та самовираження дитини діють художні колективи:

Зразковий хореографічний колектив «Струмочок»;

Хореографічний колектив «Рідненькі»;

Хореографічний колектив «Bobreis»;

Квартет гітаристів «Браво»;

Ансамбль гітаристів «Веселі струни»;

Вокальна група ансамблю «Краяночка»;

Вокальний ансамбль «Кралечки».

Фото без описуФото без опису

Вони є неодноразовими переможцями та учасниками міжнародних, всеукраїнських фестивалів та конкурсів.

Створено і започатковано шкільні конкурси  на відділ сольного співу «Прилетіла ластівочка», на відділі народних інструментів «На крилах мелодії», на відділі фортепіано «Чарівний рояль», на відділі хореографії «Викрутаси», проект «Подаруй натхнення».

Школа співпрацює з вищими профільними навчальними закладами. Студенти, цих закладів мають можливість пройти навчальну практику на базі школи.

Кожного року випускники школи вступають у профільні вищі навчальні заклади. По закінченню навчання мають змогу працювати в школі. На сьогодні в школі працює 7 випускників.

Інформація про діяльність школи регулярно оновлюється на офіційній сторінці Фейсбук (https://www.facebook.com/groups/774152039639520).