Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад "Школа мистецтв" Калинівської селищної ради Броварського району Київської області
Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад «Школа мистецтв» Калинівської селищної ради Броварського району Київської області (далі школа) належить до системи освіти у сфері культури та має статус позашкільного навчального закладу і є початковою ланкою спеціалізованої мистецької освіти. Була реорганізована в результаті реформи децентралізації з комунального закладу Броварської районної ради «Школа естетичного виховання (Дитяча школа мистецтв)» 1 січня 2021 року.
Свою діяльність школа здійснює відповідно до:
Конституції України; закону України «Про місцеве самоврядування»; закону України «Про освіту»; закону України «Про позашкільну освіту»; закону України «Про культуру»; Положення «Про мистецьку школу»; та інших відповідних нормативно – правових актів законодавства України.
Школа діє на підставі Статуту та взаємодіє з усіма локальними, регіональними та загальнодержавними інститутами.
Школа має розгалужену організаційну структуру, налічує дві філії: Великодимерської селищної ради; Зазимської сільської ради.
Філія Великодимерської селищної ради функціонує на підставі договору «Про співробітництво між громадами». Філія охоплює шість сіл: смт Велика Димерка; с. Богданівка; с. Тарасівка; с. Рудня; с. Шевченково; с. Бобрик.
Філія Зазимської сільської ради функціонує на підставі договору «Про співробітництво між громадами». Філія охоплює три села: с. Зазим'я; с. Пухівка; с. Літки.
Школа – середовище творчого розвитку особистості, основа підготовки професійного митця та активний учасник культурно – мистецького життя громад.
В школі працюють відділення:
- музичне відділення (фортепіано, скрипка, гітара, бандура, домра, баян, акордеон, саксафон, сопілка, блок флейта, електрогітара, ударні інструменти) - 25 викладачів;
- хореографічне відділення - 6 викладачів; 6 концертмейстерів;
- відділення образотворчого мистецтва - 8 викладачів;
- відділення сольного співу - 9 викладачів.
На сьогоднішній день в школі працює 54 фахових викладача, з них мають вищу категорію - 8 викладачів і звання «старший викладач» - 3 викладачі.
Оплата праці педагогічним працівникам здійснюється відповідно до тарифного розряду та тарифної ставки кожного фахівця.
Станом на сьогодні загальна кількість учнів 720.
З них навчається на відділах:
- музичне відділення – 184 учня;
- хореографічне відділення – 212 учнів;
- відділення образотворчого мистецтва – 242 учня;
- відділення сольного співу – 82 учня.
В Калинівській громаді охопленні мистецькою освітою – 267 дітей.
На підставі рішення сесії Калинівської селищної ради від 24.12.2020 р. № 106/03-VIII встановлено розмір плати за навчання в школі. В середньому вона складає – 230,00 грн. за місяць. З метою створення сприятливих умов для розвитку, підтримки, стимулювання творчо обдарованих дітей та на підставі вище вказаного рішення встановлені пільгові категорії учнів. Загалом на пільговій основі навчаються 194 учня: 149 учнів – безкоштовно, 45 учнів з оплатою 50%.
Для здійснення внутрішнього моніторингу та оцінки якості надання освітніх послуг проводяться по закінченню семестру та навчального року академічні концерти та контрольні уроки в кожному класі.
З метою створення повноцінного середовища для творчого розвитку та самовираження дитини діють художні колективи:
Зразковий хореографічний колектив «Струмочок»;
Хореографічний колектив «Рідненькі»;
Хореографічний колектив «Bobreis»;
Квартет гітаристів «Браво»;
Ансамбль гітаристів «Веселі струни»;
Вокальна група ансамблю «Краяночка»;
Вокальний ансамбль «Кралечки».
Вони є неодноразовими переможцями та учасниками міжнародних, всеукраїнських фестивалів та конкурсів.
Створено і започатковано шкільні конкурси на відділ сольного співу «Прилетіла ластівочка», на відділі народних інструментів «На крилах мелодії», на відділі фортепіано «Чарівний рояль», на відділі хореографії «Викрутаси», проект «Подаруй натхнення».
Школа співпрацює з вищими профільними навчальними закладами. Студенти, цих закладів мають можливість пройти навчальну практику на базі школи.
Кожного року випускники школи вступають у профільні вищі навчальні заклади. По закінченню навчання мають змогу працювати в школі. На сьогодні в школі працює 7 випускників.
Інформація про діяльність школи регулярно оновлюється на офіційній сторінці Фейсбук (https://www.facebook.com/groups/774152039639520).