Інформація Головне Управління ДПС у Київській області

Дата: 02.06.2021 15:02
Кількість переглядів: 920

 

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Управління інформаційної взаємодії

04151, м. Київ – 151, вул. Народного Ополчення, 5а

телефон (факс) 246-23-40

 

Перереєстрація РРО

 

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що у разі перереєстрації з метою використання реєстратора розрахункових операцій (далі РРО) в іншій господарській одиниці, субєктом господарювання або його представником надаються:

  -   реєстраційна заява з позначкою «Перереєстрація»;

  -   реєстраційне посвідчення.

За відсутності підстав для відмови податковий орган не пізніше 2-х робочих днів з дня подання реєстраційної заяви проводить перереєстрацію РРО шляхом внесення змін до даних інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС, розміщує в Електронному кабінеті в електронній формі та/або видає суб’єкту господарювання нове реєстраційне посвідчення.

У разі зміни даних щодо СГ, які зазначаються в реєстраційному посвідченні (податковий номер або серія та номер паспорта для ФО, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку в паспорті, найменування (прізвище, ім’я, по батькові)), або сфери застосування РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, а також у разі встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстраційного посвідчення, втрати або непридатності його для використання СГ або його представник протягом 5-ти робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення, подає до податкового органу за місцем реєстрації РРО:

-     реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації;
-     реєстраційне посвідчення.

Після отримання документів у разі відсутності підстав для відмови посадова особа контролюючого органу не пізніше 2-х робочих днів з дня подання реєстраційної заяви проводить перереєстрацію РРО шляхом внесення змін до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС та видає суб’єкту господарювання нове реєстраційне посвідчення.

У разі змін даних щодо СГ, які зазначаються в реєстраційному посвідченні та пов’язані з перейменуванням районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об’єктів топоніміки населених пунктів за рішенням органів місцевого самоврядування, СГ подає до податкового органу за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» та реєстраційне посвідчення. Після отримання такої заяви податковий орган видає СГ нове реєстраційне посвідчення. З моменту видачі нового реєстраційного посвідчення попереднє реєстраційне посвідчення вважається таким, що втратило чинність.

Заява з позначкою «Перереєстрація» оформлюється та надається до податкового органу у тому самому порядку, що й заява про реєстрацію РРО .

У разі зміни місцезнаходження або місця проживання, включення/невключення СГ до Реєстру великих платників податків, реорганізації податкових органів чи з інших причин, унаслідок яких змінюється податковий орган, в якому СГ обліковується як платник податків за основним місцем обліку, протягом 2-х робочих днів після переведення платника податків на обслуговування до податкового органу за новим місцем обліку засобами інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС здійснюється перереєстрація РРО до податкового органу за новим основним місцем обліку СГ як платника податків.

Реєстраційне посвідчення, видане СГ податковим органом за попереднім місцем обліку, залишається чинним до моменту виникнення змін у даних щодо СГ, які зазначаються в реєстраційному посвідченні.

Документи щодо реєстрації/перереєстрації РРО передаються разом з обліковою справою до податкового органу за новим основним місцем обліку такого платника податків

ГУ ДПС у Київській області

 

На Київщині до платників від імені податкової служби телефонують шахраї!

 

Головне управління ДПС у Київській області просить платників податків, до яких телефонують нібито фахівці податкової служби, бути уважними та не реагувати на вимоги шахраїв.

Телефонні шахраї, представляються працівниками податкової служби та вимагають у суб’єктів господарювання перерахування коштів на банківські карти на потреби податкової служби та за вирішення певних питань в контролюючому органі. Телефонують з мобільних номерів: +380993098749, +380669519144, +380953086882.

Наразі такі випадки мають місце на території Києво-Святошинського, Рокитнянського району Київської області та міста Славутич.

Щоб ці фальшиві посадовці податкової не скористалися довірою платників податків, закликаємо представників бізнесу бути пильними та не піддаватись на провокації. А у разі надходження дзвінків від імені нібито працівників ГУ ДПС у Київській області з будь-якими незаконними вимогами, слід відразу повідомляти Національну поліції України та управління з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Київській області.

ГУ ДПС у Київській області

 

Робота з молодим поколінням – важливий елемент формування позитивного іміджу податкової служби

 

Одним із важливих напрямків роботи податкової служби України є робота з формування та вдосконалення високої податкової культури населення для утвердження в суспільстві ідеології добровільної сплати податків усіма верствами населення. Ця робота, насамперед, проводиться з майбутніми платниками податків – дітьми та молоддю, – адже виховання будь - яких суспільних норм поведінки починається з дитинства. Майбутні платники податків зі шкільної лави повинні усвідомлювати, що податки відіграють важливе соціальне значення, тому їх сплата є важливим і почесним обов'язком громадян.

Так, нещодавно фахівцями Яготинської ДПІ  проведено зустріч з випускниками та школярами м Яготин. . Під час зустрічі, яку проводила начальниця Яготинської ДПІ Коновал Валентина, учні ознайомились із історією виникнення податків, особливостями їх функціонування на різних етапах історичного розвитку української державності. Зокрема, фахівці податкової пояснили сутність та елементи податків, їх значення та роль у житті громадянина, суспільства і держави, розглянули різні види податків та визначили особливості системи оподаткування в Україні.

Зустріч розпочалася з Центру обслуговування платників, де учні дізнались про адміністративні послуги, що надаються  платникам податків та громадянам, про можливості електронних сервісів ДПС. Гостей зацікавили порядок отримання електронних довірчих послуг та фукціонал електронного кабінету платника.

Далі учні  дізнались про основні функції, які виконуються фахівцями ДПІ. Гості не тільки уважно слухали податківців, а й  жваво цікавились різними питаннями діяльності ДПС.

Також до уваги молоді було донесено зміни, які відбулися з початку року у податковому законодавстві нашої держави, адже сьогоднішні школярі – це наші майбутні платники податків, які повинні орієнтуватися у податковому законодавстві. На завершення зустрічі учні отримали відповіді на запитання, які їх цікавили.

ГУ ДПС у Київській області

 

База нарахування ЄВ за себе ФОП загальної системи оподаткування

 

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

З 01.01.2021 набрав  чинності  Закон України  від 13.05.2020  № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників», згідно яких для фізичних осіб - підприємців, крім ФОП які обрали спрощену систему оподаткування, ЄВ нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

ГУ ДПС у Київській області

 

Як отримати для малолітньої особи документ, що засвідчує її реєстрацію у ДРФО у разі його втрати/зіпсування?

 

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що у випадку втрати або зіпсування документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі -Державний реєстр) малолітньої особи (до 14 років), один з батьків (усиновитель, опікун, піклувальник) подає до контролюючого органу заяву про внесення змін до Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків за формою № 5ДР,  пред’явивши документ, що посвідчує його особу, та свідоцтво про народження дитини.

Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі малолітньої особи, видається одному з батьків контролюючим органом протягом трьох робочих днів з дня звернення ним за місцем проживання у разі пред’явлення:

 -    свідоцтва про народження дитини;

 -   документа, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника);

 -    в окремих випадках:     перекладу свідоцтва про народження, засвідчений в установленому законодавством порядку, якщо таке свідоцтво видане не українською мовою;

-     довідки про реєстрацію місця проживання/перебування, якщо інформація про реєстрацію місця проживання/перебування відсутня в документах, що посвідчують особу одного з батьків, або така інформація не співпадає з паспортними даними батька/ матері, який/яка подає відповідну заяву;

-     рішення про встановлення опіки (піклування), якщо документи подаються такою особою або підтвердження повноважень представника органу опіки (піклування).

Громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, можуть звернутися за отриманням документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, до будь-якого контролюючого органу. У такому разі строк видачі документа може бути продовжено до п’яти робочих днів.

ГУ ДПС у Київській області

 

За яких умов операції списання знищеного, зіпсованого, втраченого підакцизного товару є об’єктом оподаткування акцизним податком?

 

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що обсяги та вартість втрачених підакцизних товарів (продукції), що перевищують встановлені норми втрат, визначені Кабінетом Міністрів України, є об’єктом оподаткування акцизним податком - цю норму передбачено п.п.213.1.6 п.213.1 ст.213 ПКУ.

У разі наявності наднормативних втрат спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв, допущених з вини виробника під час виробництва підакцизних товарів (продукції), базою оподаткування є вартість (кількість) цих товарів, які можна було б виробити з наднормативно втрачених товарів (продукції).

Норми втрат і виходу вказаних товарів (продукції) затверджуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України

У випадку повного або частково повернення покупцем підакцизних товарів (продукції) їх виробнику для усунення недоліків або знищення (переробки) у зв’язку з неможливістю усунення таких недоліків, виробник проводить коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку.

У разі повного або часткового повернення покупцем підакцизної продукції, маркованої марками акцизного податку (алкогольних напоїв, тютюнових виробів) їх виробнику для усунення недоліків або знищення, коригування податкових зобов’язань проводиться з врахуванням норм постанови КМУ № 1251 щодо дотримання порядку повернення марок їх продавцю.

Коригування проводиться незалежно від того, в якому періоді були нараховані податкові зобов’язання за операціями з реалізації таких підакцизних товарів.

У разі повернення покупцем підакцизних товарів (продукції) з інших причин коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку не проводиться.

ГУ ДПС у Київській області

 

Звірка розрахунків з бюджетами у фізичних осіб - громадян

 

Головне управління ДПС у Київській області  повідомляє, що облік нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску в органах ДПС здійснюється в  інтегрованих картках платників (далі – ІКП), які відкриваються по кожному платнику та кожному виду платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

ІКП відкривається, зокрема:

 - за  основним місцем обліку фізичних осіб (місце проживання фізичних осіб);

-за неосновним місцем обліку  (місцем розташування рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням, або через які проводиться діяльність).

Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема, із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

Звернення громадян розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше 15-ти днів від дня їх отримання - ст. 20 Закону України «Про звернення громадян». 

Фізичні особи – громадяни, які не мають кваліфікованого електронного підпису, для отримання інформації щодо стану розрахунків за податками та зборами можуть звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в органах ДПС.

Контролюючий орган надає письмовий документ щодо стану розрахунків цього платника за податками, зборами у довільній формі. Такий письмовий документ видається не пізніше 15-ти робочих днів з дня отримання заяви, в якій фізичною особою – громадянином зазначено платежі і період щодо яких здійснюється звірка стану розрахунків з бюджетами.

ГУ ДПС у Київській області

 

Документи, що подаються для реєстрації, внесення змін, отримання картки платника податків, відомостей з Державного реєстру фізичних осіб (ДРФО)

 

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що  для проведення реєстрації, внесення змін, отримання картки платника податків або відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (далі - ДРФО) використовуються дані таких документів, що посвідчують особу:

    для громадян України:

 -  паспорт громадянина України (далі – паспорт);

 - паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання (для громадян України, які виїжджають за кордон на постійне проживання чи постійно проживають за кордоном);

  -   тимчасове посвідчення громадянина України;

     для іноземців та осіб без громадянства:

   -  паспортний документ іноземця – документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави або статутною організацією ООН, що підтверджує громадянство іноземця, посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, надає право на в’їзд або виїзд з держави і визнається Україною;

  -   посвідка на постійне проживання – документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує право на постійне проживання в Україні;

   -  посвідка на тимчасове проживання – документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні;

   -  посвідчення біженця – паспортний документ, що посвідчує особу його власника та підтверджує факт визнання його біженцем в Україні;

   -  посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, – паспортний документ, що посвідчує особу його власника та підтверджує факт визнання його особою, яка потребує додаткового захисту.

    для іноземців та осіб без громадянства, які звернулися із заявою про визнання їх біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»:

-   копія паспортного документа іноземця та особи без громадянства, засвідчена територіальним органом Державної міграційної служби України (далі – ДМС) за місцем перебування іноземця чи особи без громадянства в Україні та/або з відміткою про те, що оригінал такого документа отримано на зберігання територіальним органом ДМС;

  -  довідка про звернення за захистом в Україні.

ГУ ДПС у Київській області

 

Від’ємне значення ПДВ, сформоване у декларації, можна спрямувати на зменшення податкового боргу, що виник за попередні звітні періоди

 

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що у разі наявності у платника податку на дату подання ним податкової звітності з ПДВ податкового боргу з цього податку, такий платник має право зарахувати суму від’ємного значення ПДВ, сформовану за результатами такої податкової звітності, у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди та обліковувався в інтегрованій картці платника станом на перше число місяця, в якому було подано таку декларацію, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 Податкового кодексу України, такого платника на момент отримання контролюючим органом податкової декларації.

Сума від’ємного значення, яка зараховується у зменшення суми податкового боргу, що виник за попередні звітні (податкові) періоди, в частині, що не перевищує реєстраційної суми на момент подання податкової декларації, відображається у рядку 20.1 податкової декларації з ПДВ.

Облік платежів ведеться податковими органами в інтегрованій картці платника окремими обліковими операціями у хронологічному порядку. Кожна операція фіксується в окремому рядку із зазначенням виду операції та дати її проведення.

Під час погашення суми податкового боргу (його частини) кошти, які сплачує такий платник, у першу чергу зараховуються у рахунок податкового зобов’язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, які сплачує такий платник, у наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу - у рахунок пені згідно з черговістю їх виникнення.

 

ГУ ДПС у Київській області

 

В ГУ ДПС у Київській області відбулося чергове засідання Громадської ради

 

В рамках координації заходів, пов’язаних із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації податкової політики 31.05.2021 в Головному управлінні ДПС у Київській області відбулось чергове засідання Громадської ради.

У ході зустрічі з представниками громадськості податківці обговорили підсумки роботи органів ГУ ДПС у Київській області за І квартал 2021 року, результати кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2020 році, співпрацю з об’єднаними територіальними громадами щодо погашення податкового боргу платниками податків, зокрема, комунальними підприємствами, хід проведення операції «Урожай» та інше.

Крім того, розглянуто й ряд організаційних питань діяльності Громадської ради при ГУ ДПС у Київській області, зокрема, план подальшої роботи зазначеного консультативно-дорадчого органу.

Підсумовуючи результати засідання Громадської ради, виконуючий обовязки начальника ГУ ДПС у Київській області Олександр Загорський зазначив, що лише діалог державних органів із громадою може забезпечити високий рівень податкової культури платників, створить умови розуміння декларування доходів як виконання обовязку щодо сплати податків перед державою та суспільством, що невідворотно призведе до економічного росту та благополуччя кожного.

ГУ ДПС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь